Un bărbat din Drochia a pus pe jar autoritățile cu un apel mincinos

0
132

Un bărbat din raionul Drochia a fost condamnat la 100 de ore de muncă neremunerată în folosul comunității, după ce a sunat nejustificat la Serviciul 112, anunțând în mod fals că o femeie ar fi fost înjunghiată. În urma apelului, echipele de intervenție – poliția, ambulanța și salvatorii – au fost mobilizate de urgență, însă la fața locului nu s-a confirmat nicio agresiune.

Potrivit materialelor din dosar, apelantul era în stare de ebrietate și a recunoscut că a efectuat apelul „în glumă”. Procurorii l-au acuzat de comunicarea intenționată de informații false care impun intervenția organelor specializate. Judecătoria Drochia a pronunțat sentința pe 22 iulie, stabilind pedeapsa sub formă de muncă neremunerată în folosul comunității pentru o perioadă de 100 de ore.


Articolul precedentConducător auto sancționat pentru nerespectarea indicațiilor agenților de circulație
Articolul următorTinerele profesoare care cred în puterea educației la sat / GALERIE FOTO
OdN
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.