Fotbal: Experiența „bate” tinerețea

0
239

Etapa ordinară a Campionatului Republicii Moldova la fotbal, Divizia B, Nord a programat mai multe meciuri interesante, unul dintre ele disputându-se la Soroca, în care rolul de gazde și l-au asumat fotbaliștii de la FC Visoca, iar gazdele „de-facto”, FC Inter, de data aceasta au fost, „de-jure”, oaspeți.

Altfel, chiar din primul minut al partidei gazdele nominale au marcat cu concursul apărării adverse și se părea că pe stadionul din Soroca se „naște” o surpriză, dar… Elevii lui Marin Russu și-au revenit din șoc și în doar câteva minute au luat conducerea pe tabela de (ne)marcaj. Or, după primele 45 de minute scorul a fost de 1-2… În repriza a doua, oaspeții au mai marcat o dată și scorul final a fost de 1-3. Să mai remarcăm și faptul că toate cele trei goluri au fost rezultatul jocului neinspirat al portarului de la FC Visoca…

Articolul precedent24 octombrie: +833 persoane infectate, inclusiv și în raionul Soroca, + 14 persoane decedate. Soroca mai pierde un medic.