FC Visoca „bate măr” outsiderul, 5 – 0

0
176

Victorie lejeră a fotbaliștilor de la FC Visoca, în etapa ordinară, penultima, a turului campionatului Republicii Moldova, Divizia B, Nord, în fața echipei de pe ultimul loc, CF Râșcani.

Soarta meciului a fost decisă în primele 20 de minute când visocenii au marcat trei goluri (unul din penalti), irosind încă alte 2-3 ocazii de a mai înscrie. Repriza a doua a fost, la fel, la discreția gazdelor, care au mai marcat de două ori. Astfel, fluierul final al arbitrului a confirmat victoria celor de la FC Visoca, care au acumulat 9 puncte în clasament, dar rămân pe locul 10…

Tot astăzi, echipa FC Inter (Soroca) a jucat în deplasare, cu FC Pepeni. Vom reveni cu detalii.

Articolul precedentO familie fericită este o familie unită
Articolul următorUn nou record de persoane infectate – 1411. Și în raionul Soroca au fost înregistrate cazuri de infectare cu coronavirus.
Redactor-șef al ziarului „Observatorul de Nord”, câştigător în topul „10 jurnalişti ai anului”. Membru al Uniunii Jurnaliștilor din Republica Moldova. Câștigător în TOP-ul „10 jurnaliști ai anului”. În presă din anul 1986. Activitate: corespondent, redactor de secție la ziarul raional din Soroca; corespondent Agenția de știri „Moldpress”, corespondent zonal al ziarului guvernamental „Независимая Молдова”; purtător de cuvânt al prefecturii Soroca, consilierul prefectului. Din anul 1988 fondator și redactor al ziarului „Observatorul de Nord”.