În perioada 15-17 noiembrie 2025, benzina și motorina se scumpesc cu 5 bani și, respectiv, 3 bani

0
52
sursa imaginii: www.pixabay.com
sursa imaginii: www.pixabay.com

 Prețurile la benzină și motorină continuă să urce în Republica Moldova, pe fondul sancțiunilor anunțate de SUA împotriva companiilor petroliere rusești.

ANRE anunță noi scumpiri pentru perioada 15-17 noiembrie. Astfel, pentru un litru de benzină AU95 vom plăti 23 de lei și 22 de bani, iar un litru de motorină costă 20 de lei și 92 de bani.

 


Articolul precedentMeteo, 15 noiembrie 2025: zi posomorâtă, dar fără precipitații
Articolul următorIulian Nicuța („Coffeein”) și Igor Danii (Apa „Soroca”) – laureații ORPH AWARDS 2025
OdN
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.