Fotbaliștii de la INTER au câștigat campionatul raionului Soroca la mini-fotbal

0
188
   Recent, pe stadionul Liceului Teoretic „A.S.Pușkin” s-au desfășurat meciurile din cadrul Campionatului raionului Soroca la mini-fotbal, ediția 2022. La această competiție au participat 15 echipe din diferite localități ale raionului.
   Cele mai bune patru echipe au acces în etapa finală, iar cea mai bună s-a dovedit a fi echipa antrenată de Marin Rusu, INTER din Soroca (FOTO). Locul secund a fost ocupat de fotbaliștii de la RulTehCom din Șolcani. Locul III a revenit echipei SanMari Plast din satul Rublenița, iar locul IV formației din satul Racovăț.
   Să mai menționăm că, competiția a fost organizată de Serviciul Tineret și Sport din cadrul Aparatului Președintelui Raionului Soroca și Asociația de Fotbal din raionul Soroca (președinte Radion Ghilas), sub patronajul înalt a Președintelui Raionului Soroca,  Rusnac Veaceslav.

Articolul precedentElevii și părinții din Soroca au acumulat peste patru mii de lei în campania „Un Mărțișor pentru Dumitru Matcovschi”
Articolul următor7 echipe au „luptat” pentru Cupa președintelui raionului Soroca la volei. Vezi cine a câștigat
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română