Curs valutar, 13 mai 2026: euro se ieftinește cu doi bani, iar dolarul se scumpește cu doi bani

0
11

  Conform cursului oficial de schimb valutar, afișat de Banca Națională a Moldovei pentru astăzi, 13 mai 2026, euro se ieftinește cu doi bani și valorează 20 de lei și 15 bani.

Dolarul american se scumpește cu doi bani și valorează 17 lei și 16 bani, leul românesc este cotat la 3 lei și 87 de bani sau cu un ban mai mult ca ieri, hrivna ucraineană costă 39 de bani, iar rubla rusească poate fi cumpărată cu 23 de bani.

 


  • ETICHETE
  • VC
Articolul precedentEmisiunea „W”: De la Forumul Național „Uniți sub Tricolor” din Cetatea Sorocii la… Unire / VIDEO
Articolul următorDuminică, 17 mai, la Hăsnășenii Mari are loc un referendum, iar în comuna Frumușica se alege un nou primar
OdN
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.