Rănit după ce a încercat să împuște un câine: Un bărbat din Florești a ajuns la spital

0
25

 A încercat să împuște un câine fără stăpân, dar a ajuns el însuși la spital. Un bărbat de 57 de ani din raionul Florești s-a rănit la mână după ce arma pe care o folosea s-a defectat în momentul tragerii.

Incidentul s-a produs aseară, în satul Vărvăreuca. Contactată de TV8, ofițera de presă a poliției, Lilia Harea, ne-a comunicat că bărbatul deținea legal arma de vânătoare. După incident, acesta a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Arma a fost ridicată de polițiști și depozitată conform procedurilor legale, transmite tv8.md

 

Pe acest caz au fost inițiate verificări, pentru a fi stabilite toate circumstanțele producerii incidentului.


  • ETICHETE
  • VC
Articolul precedentUn medicament experimental împotriva cancerului a redus sau eliminat unele tumori în stadii avansate
Articolul următorUn moldovean, găsit mort într-o mașină furată și scufundată, în Italia
OdN
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.