Soroceanul Vitalie Damașcan-jr înscrie, dar FC Voluntari pierde, 1-2, în confruntarea cu U Cluj

0
48

U Cluj a învins-o pe FC Voluntari în etapa a 22-a din Superliga, scor 2-1, la revenirea pe banca tehnică a lui Ioan Ovidiu Sabău după 9 ani. Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-0, după ce Thiam a punctat în minutul 37 pentru formația gazdă, scrie prosport.ro

Repriza secundă a debutat cu un cartonaș roșu, încasat de Ulrich Meleke, însă ilfovenii au reușit să egaleze prin Vitalie Damașcan. Lorand Fulop a dat lovitura pe final de joc, când a reușit să ducă scorul la 2-1 pentru gazde.

U Cluj – FC Voluntari 2-1i!

Min. 62: GOOOL FC Voluntari! Vitalie Damașcan egalează.

ECHIPELE DE START:

U Cluj (3-4-3): 23. Iliev – 18. Fl. Ilie, 6. A. Miron, 44. D. Ispas – 2. Vlădoiu, 94. Bic, 8. Remacle, 26. G. Oancea – 27. Chipciu, 93. Thiam, 7. I. Stoica
Rezerve: 33. Gorcea, 16. I. Filip, 9. Ad. Bălan, 17. Pițian, 52. R. Pires, 98. G. Simion, 10. Haită, 80. L. Fulop, 21. Jose Gomes
Absenți:
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

FC Voluntari (3-4-3): 71. M. Popa – 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 5. Armaș – 98. Cr. Costin 3. Meleke, 16. Sigurjónsson, 7. Aliji – 22. Rață, 77. Nemec, 9. Damașcan
Rezerve: 88. J. Fernandez, 8. Răduț, 10. Merloi, 14. M. Lopes, 17. D. Andrei, 23. Al. Vlad, 28 I. Andreș, 13. Dumiter
Absenți: –
Antrenor: Liviu Ciobotariu

• ETICHETE
  • VC
Articolul precedentA dat în judecată un supermarket din cauza unei sticle de ulei care s-a spart. Suma uriaşă cerută despăgubire
Articolul următorA pus sos de roșii în chiuvetă și a descoperit un truc genial. Ce s-a întâmplat în doar 15 minute
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română