Sambiștii soroceni au revenit de la Campionatul Republicii Moldova cu nouă medalii!

0
399

În orașul Ocnița s-a desfășurat Campionatul Republicii Moldova la lupta sambo, printre tineret și juniori competiție la care au participat și un grup de luptători soroceni. Ca și la alte competiții de anvergură, ai noștri au obținut succese remarcabile, revenind acasă cu nu mai puțin de 9 medalii.

Astfel, Ala Rotaru a câștigat titlu de campioană la tineret, Bogdan Vrancean a câștigat medalia de argint la juniori, iar Tristan Stempovschi a câștigat locul II la juniori. Locul III și medaliile de bronz au fost cucerite de Adelina Crăciun la tineret și juniori, Veaceslav Mâțu a intrat în posesia medaliilor de bronz la tineret și juniori, Alexandru Losnov a ocupat locul III la tineret, iar același Bogdan Vrâncean a ocupat locul III la tineret. O evoluție meritorie au avut Dan Ghervas și Andrei Bulat, care au ocupat locul V la tineret. Bravo, sportivilor! Cinste și onoare antrenorilor! (SURSA: Șoimii Soroceni Club Sportiv)

Articolul precedentCurs valutar 31 octombrie 2023: euro costă 19 lei și 21 de bani, iar dolarul american 18 lei și 15 de bani