Fracțiunea parlamentară a Blocului Comuniștilor și Socialiștilor – minus 4 deputați, oartidul „Renaștere” – plus patru noi membri

0
162

  Irina Lozovan, Alexandr Nesterovshi, Vasile Bolea și Alexandr Suhodolski au părăsit  fracțiunea parlamentara a Blocului Comuniștilor și Socialiștilor și au aderat la partidul „Renaștere”., fără să anunțe dacă vor renunța și la mandatul de deputat.

Să menționăm că, partidul „Renaștere” este împotriva aderării la Uniunea Europeană și pentru Comunitatea Statelor Independente. Liderul formațiunii este Serghei Mișin. (FOTO: Tribuna.md)

 


Articolul precedentTrifăuți – destinația căpșunilor de calitate. Povestea familiei Rotundu / VIDEO
Articolul următorGăgăuzia are un nou bașcan – Evghenia Guțul
OdN
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.