„Urșii” soroceni au câștigat patru medalii la turneul internațional din Medjidia

0
40

În orașul Medjidia a avut loc, recent, un turneu internațional la lupte greco-romane, competiție la care au participat și cinci sportivi din Soroca, discipoli al Clubului Sportiv „Urșii”.

După cum scrie pe pagina sa de Facebook, antrenorul Serghei Tâmco, din cei cinci participanți la turneu, patru au revenit acasă cu medalii – Andrei Sochircă (categoria de greutate 38 kg) și Maxim Revenco (48 kg) au intrat în posesia medaliilor de argint, iar Chiril Rădiță (29) și Anatolie Manin (62 kg) au câștigat medaliile de bronz. În afara podiumului a rămas Artiom Smetanca. Participarea sportivilor soroceni a fost posibilă datorită implicării directe a părinților sportivilor.

• ETICHETE
  • VC
Articolul precedentÎntr-un clasament al fericirii, Republica Moldova se află pe locul 63, iar România pe locul 24, din 109
Articolul următorФЕЙК: БТР-ы, переданные Германией, приближают Молдову к войне
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română