„Dava” continuă să facă „cadouri” adversarilor

Sorocenii au primit, în doar două meciuri, 18 goluri (!!!) şi este, de departe, echipa cu cea mai slabă apărare. Sâmbăta trecută „Dava” a pierdut în faţa rivalei din Drochia care, în primele opt minute ale reprizei a două, a reuşit să marcheze de patru ori (!!!). Doar apariţia temporară în teren a lui Vasile Boldescu (zic „temporară” or, cel mai bun fotbalist sorocean a fost eliminat peste doar câteva minute de joc) a fost o rază de lumină în evoluţia gazdelor: FC TELENEŞTI-FC-FLOREŞTI: 0-2; FC FĂLEŞTI-CS INTERSPORT: 4-2, FC DAVA-CS DROCHIA: 3-6; FC RÂŞCANI-FC SÂNGEREI. 0-3, FC COTIUJENII MARI-FC GRĂNICERUL: 0-0. Cu toate acestea, sorocenii ocupă un nesperat loc şapte: