Aflați cine doresc să fie primari în satele din raionul Soroca

0
1788

141 de concurenți s-au înscris în competiția electorală pentru șefia celor 34 primării sătești din raionul Soroca. Cei mai mulți pretendenți pentru fotoliu de primar sunt la Vădeni – 8 candidați, iar la Tătărăuca Veche și Vărăncău câte 7 candidați. În același timp, la funcția de primar al satului Șeptelici este înregistrată o singură candidatură. 

Iată numele tuturor candidaților pentru funcția de primar în primăriile din raionul Soroca:

Bădiceni

  1. Muntean Victor, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  2. Avornicița Marin, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Racovița Liudmila, Partidul Politic ”Șor”
  4. Cojocaru Vasile, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  5. Palamari Vasile, Partidul Democrat din Moldova

Băxani

  1. Corbu Vadim, Partidul Politic „Şor”
  2. Vrancean Liudmila, Mişcarea Social-Politică “Forţa Nouă”
  3. Pereteatcu Ghenadie, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  4. Sotnic Larisa, Partidul Democrat din Moldova
  5. Russu Igor, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Bulboci

  1. Crîșmari Filip, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  2. Railean Ion, Mişcarea Social-Politică “Forţa Nouă”
  3. Ceban Maria, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  4. Garmaliuc Viorel, Partidul Politic ”Șor”
  5. Lisnic Marcel, Partidul Liberal Democrat din Modova
  6. Cojocaru Iurie, Partidul Democrat din Moldova

Căinarii Vechi

  1. Terentii Veceslav, Partidul Democrat din Moldova
  2. Derejevscaia Maria, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Parasii Piotr, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Cosăuți

  1. Cojocari Grigorii, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  2. Carp Dmitrii, Partidul Politic ”Șor”
  3. Repețchii Nicolae, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  4. Gîtlan Mihai, Partidul Democrat din Moldova
  5. Rotari Serghei, Partidul Comunist din Republica Moldova

Cremenciug

  1. Pînzari Anatolie, Candidat independent
  2. Chirița Igor, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Darcăuți

  1. Rozimoschi Oleg, Partidul Democrat din Moldova
  2. Grecu Oleg, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Crețu Mariana, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Dubna

  1. Pruteanu Valerian, Partidul Democrat din Moldova
  2. Gadibadi Pavel, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Moscalu Iurie, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Egoreni

  1. Motruc Victor, Partidul Democrat din Moldova
  2. Gudîma Alexandru, Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Ciumac Ghenadie, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  4. Zagorodniuc Vasile, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  5. Ceban Sergiu, Candidat Independent

Holoșnița

  1. Groapă Violeta, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Pădure Radu, Mişcarea Social-Politică “Forţa Nouă”
  3. Prodan Marcel, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  4. Guțu Mariana, Partidul Democrat din Moldova

Hristici

  1. Alexei Ivan, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Cazac Efim, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  3. Caldare Vera, Partidul Democrat din Moldova
  4. Cebotari Dumitru, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Iarova

  1. Moldovan Vitalie, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Levodeanschii Vasilii, Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  3. Chiriac Ivan, Candidat independent

Nimereuca

  1. Naval Ion, Partidul Democrat din Moldova
  2. Zubco Andrei, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  3. Revenco Feodor, Partidul Politic ”Șor”
  4. Sivirean Grigore, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Oclanda

  1. Vacari Lidia, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Civiriliuc Evghenii, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Ocolina

  1. Rotari Andrian, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Ceban Anatolii, Partidul Politic ”Șor”
  3. Slutu Serghei, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  4. Chistol Liviu, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  5. Ceban Valentina, Partidul Democrat din Moldova

Parcani

  1. Cetulean Serghei, Partidul Democrat din Moldova
  2. Zabrian Ivan, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  3. Sclearuc Lucia, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  4. Iavorschii Natalia, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Pârlița

  1. Buzurniuc Gheorghe, Partidul Democrat din Moldova
  2. Babii Victoria, Partidul Politic ”Șor”
  3. Vameș Larisa, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  4. Guțu Larisa, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Racovăț

  1. Borozan Ion, Partidul Democrat din Moldova
  2. Ceban Angela, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  3. Andronic Tatiana, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  4. Fedco Oxana, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Rădi-Cereșnovăț

  1. Drăgălin Stela, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Gîncu Larisa, Partidul Democrat din Moldova
  3. Chîrlan Ina, Partidul Politic ”Șor”
  4. Țarălungă Igor, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Regina Maria

  1. Rusnac Natalia, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Nastas Oleg, Partidul Democraților din Moldova
  3. Guzun Lilia, Partidul Politic ”Șor”
  4. Bostan Serghei, Partidul Liberal
  5. Mînzat Ana, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Rublenița

  1. Ursachi Ana, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Ursachi Cozma, Partidul Democrat din Moldova
  3. Solovei Eugenii, Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  4. Muntean Vitalii, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Rudi

  1. Zavațchi Nicolae, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Popa Dinu, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  3. Marian Iurie, Partidul Democrat din Moldova

Schineni

  1. Morari Vasile, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Russu Nicolai, Partidul Politic ”Șor”
  3. Bujor Serghei, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  4. Leșan Silvia, Partidul Democrat din Moldova

Stoicani

  1. Bric Serghei, Partidul Democrat din Moldova
  2. Furdui Mihail, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  3. Nicolenco Angela, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  4. Uretii Dumitru, Partidul Popular Românesc

Șeptelici

  1. Andriuța Victoria, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM

Șolcani

  1. Rotaru Boris, Partidul Democrat din Moldova
  2. Stavița Anatolie, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  3. Vlas Stela, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  4. Purici Constantin, Partidul Liberal Democrat din Moldova

Tătărăuca Veche

  1. Guțu Liudmila, Partidul Politic Partidul Nostru
  2. Muntean Iurii, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  3. Buimistru Ruslan, Partidul Politic ”Șor”
  4. Cucer Eugeniu, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  5. Bacalîm Serghei, Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  6. Artin Angela, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  7. Liviu Raischi, Partidul Democrat din Moldova

Trifăuți

  1. Toderean Gheorghe, Partidul Democrat din Moldova
  2. Bruma Vitalie, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  3. Mazur Natalia, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM

Vasilcău

  1. Cojocaru Gheorghe, Partidul Democrat din Moldova
  2. Țarălunga Boris, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  3. Golub Fiodor, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  4. Coțaga Leomid, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Vărăncău

  1. Leșcu Lilia, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Boțoc Petru, Partidul Democrat din Moldova
  3. Nenița Natalia, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  4. Rudac Ion, Partidul Politic ”Șor”
  5. Odac Nina, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”
  6. Lesco Gheorghe, Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  7. Zabulica Valerii, Candidat Independent

Vădeni

  1. Dobrovolschii Veceslav, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Molodojan Maria, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  3. Graur Ivan, Partidul Politic ”Șor”
  4. Gorpin Alexei, Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  5. Gulei Vladimir, Partidul Democrat din Moldova
  6. Conoval Larisa, Partidul Unității Naționale
  7. Strechie Natalia, Partidul Liberal
  8. Buga Leonid, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Visoca

  1. Morei Corneliu, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Pleșco Grigore, Candidat Independent
  3. Codrean Valeriu, Partidul Democrat din Moldova

Volovița

  1. Colesnic Iulian, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  2. Nitrean Vasile, Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  3. Nitrean Ghenadie, Partidul Democrat din Moldova
  4. Samburschii Anatolii, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Zastânca

  1. Covalciuc Pavel, Partidul Democrat din Moldova
  2. Covalciuc Valerii, Partidul Politic Partidul Socialiștilor din RM
  3. Vîsoțchii Victor, Partidul Liberal Democrat din Moldova
  4. Romașcan Feodor, Mișcarea Social-Politică ”Forța Nouă”
  5. Sandu Nicolai, Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și Pas”

Informațiile sunt oferite de CECE Nr. 29, raionul Soroca

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.