Cine sunt cei mai buni antreprenori ai anului din raionul Soroca? / VIDEO

0
864

Astăzi au fost desemnați câștigătorii concursului raional „Cel mai bun antreprenor al anului 2020”, la care au participat agenți economici din raionul Soroca, care activează în diverse sfere ale economiei. Evenimentul festiv s-a desfășurat la Palatul de Cultură din Soroca, iar mai jos urmăriți secvențe video de la eveniment.

,,Cel mai bun antreprenor al anului 2020”

Agenţi economici locurile
Prelucrarea fructelor şI legumelor

Întreprinderi mari:

 
SA  ,, Alfa-Nistru”

Oxana Petrovici

I
   
       Sfera de producere întreprinderi mijlocii:  
   SRL ,,Debut-Sor”

   Derejovschii Serghei

I
Sfera de producere întreprinderi mijlocii construcții  
Fabrica de materiale  de construcție                                                 Pavel Brihuneț     I
   
Sfera de producere întreprinderi micro:  
SC  ,, Lefrucom” SRL

Stela Cetulean

I
SRL„ Rollkebab”                                                                               Ana Savca II
SRL„ Armir”                                                                       Efim Agachi III
Producere publicații periodice  
SRL„ Ziarul Nostru”                                                                   Natalia Vrancean I
Agricultura:         Întreprinderi  mijlocii:  
SRL  ,,Visagromag”

Vasile Sochircă

I
   
       Întreprinderi mici:  
SRL  ,, Oclanda-Agro”

 Pavel Cibotari

I
SRL  ,, Soragrovis”

Vladimir Ivanov

II
GȚ„ Marciuc Valentina”                                                                   Valentina Marciuc III
   
   Întreprinderi micro:  
GŢ    ,,Spinei Grigore ”

Ghenadie Spinei

I
ÎI„ Dumitraș Andrian”                                                                     Andrian Dumitraș II
GȚ„ Albu Carolin”                                                                            Carolin Albu   III
GȚ„ Agro-Tur-Olga”                                                                        Olga Marciuc III
   
Sfera construcţiilor:  
SC „Enotita ” SRL

Alic Popa

I
SRL„ Sanmari Plast”                                                                          Stelian Costachi II
SRL„ Sercasa- Term”                                                                          Ion Vacari III
Sfera servicii turism:  
SRL  ,,Valentina-Tur”

Valentina Cazac

I
Sfera servicii hoteliere:  
SRL  ,,Sergiu”

Mihail Sochirca

I
   
Sfera servicii transport:  
SRL ”Auto Invest Prim”

Valeriu Guțan

I
SRL„ Olto Group”                                                                             Boris Tomac II
   
Sfera serviciilor de consultanţă:  
SRL ,, Alsedar –Studio”

Galina Ciobanu

I
SRL„ Elutim Progres”                                                                       Natalia Mamutiuc II
   
Sfera servicii alimentaţie publică:

         întreprinderi mici:

 
SRL„ Ghineia”                                                                                   Alexandru Volcovinschi I
SRL   ,, Tomac-Inpex”

Boris Tomac

II
   
 întreprinderi micro:  
SRL  ,,Grivad-M”

Maria Grigoraş

I
   ÎI ,, Staviţa Elena”

    Elena Stavița

II
SRL„ Romlen Tur”                                                                            Roman Stavița III
   
Sfera comerț:                                                                      întreprinderi mari  
SRL„ Virocagro”                                                                Constantin Andriuța I
   
       Sfera comerţ:

 întreprinderi mijlocii:

 
  SRL ,,Arol”

Valentina Muntean

I
   
Sfera comerţ întreprinderi mici:  
 SRL  „Marconi”

Valeriu Achinca

I
   
Sfera comerţ: întreprinderi micro  
 ÎI    ,, O.Tregub

Oxana Tregub

I
SRL„ Vlamobex”                                                                              Valentina Bevza II
SRL„ Cizmulița”                                                                                Efim Agachi III
Cel mai bun antreprenor innovator                                            SRL„Chameleon-Art”  – Bogdan Sîrghi                                              
Cel mai tînăr antreprenor                                                             SRL„ProKIds”     – Maria Ivanov  
Cel mai bun antreprenor – femee                                                ÎI„ A.Oțel”       – Emilia Oțel  
Pentru integrare activă în societate:

SRL„ Baby Rosse”   – Aurica Pușcaș

 

 

Cel mai bun meșter popular:

        Sergiu Cojocari – prelucrarea artistică a pietrei

     Lidia Manea –  împletitul din fibre vegetale(lozie)

     Simion Lungu – confecţionarea costumelor naţionale

     Nina Manea – ţesut artistic

     Ludmila Prepeliţă – croşetare      

Transmisiune realizată în cadrul unui proiect sponsorizat de Fundația Thomson Reuters ca parte a Asistenței pentru mass-media independentă din statele Parteneriatului Estic, care este finanțat de Biroul pentru Dezvoltare, Comunitate și Dezvoltare al Regatului Unit.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.