Cei mai buni antreprenori ai anului 2016 din raion, premiați (GALERIE FOTO)

Ieri au fost desemnați câștigătorii concursului raional „Cel mai bun antreprenor al anului 2016”, la care au participat circa 40 de antreprenori din raion.

Președintele raionului Ghenadie Muntean a ținut un cuvânt de felicitare în adresa antreprenorilor prezenți în sală și a menționat faptul că raionul Soroca are cu ce se mândri.

“Camera de Comerț și Industrie a fost mereu alături de mediul de afaceri, prin organizarea diferitor evenimente, expoziții, târguri internaționale, instruiri. Avem agenți economici din raion care sunt premiați la concursurile organizate la nivel național”, a menționat în discursul său, Lilia Catruc, directoarea Camerei de Comerț și Industrie, filiala Soroca.

În continuare vă propuem să faceți cunoștință cu lista învingătorilor în cadrul concursului raional ,,Cel mai bun antreprenor al anului 2016” la cele 9 nominaţii după cum urmează:

  1. Cel mai bun antreprenor în sfera de producere – întreprinderi mari:

locul I – Oxana Petrovici , SA ,, Alfa-Nistru”

. Cel mai bun antreprenor în sfera de producere  – întreprinderi mijlocii:

locul I – Sergiu Dragan , SRL ,,Ermo-Grup”  

– Cel mai bun antreprenor în sfera de producere –întreprinderi mici:

locul I –Tatiana Plăcintă, SRL ,,Maritan-Sor”

locul II – Lisnic Ala , SRL ,, Testor”

locul III – Caldare Anatolii , SA ,,Hidroinpex”

– Cel mai bun antreprenor în sfera de producere – microîntreprinderi :

locul I – Mîrza Andrei SRL ,,Bevera Nord”

locul II – Chistol Aliona – SRL ,,Al-Irina”

locul III –  Stela Cetulean  SRL ,, Lefrucom”

  1. Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar – întreprinderi mari:

locul I – Victor Guţu  SRL ,, AMG-Kernel” 

. Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar – întreprinderi mijlocii:

locul I – Alexei Florea,  SRL ,, Prietenia-Agro”

. Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar – întreprinderi mici:

locul I –  Ghenadie Muntean   SRL ,, Tehrubsor”

locul II – Mihail Crestian, SRL ,, Milen-Agro-Prim”

locul III – Vasile Sochirca, SRL ,,Visagromag”

– Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar –microîntreprinderi:

locul I –  Pavel Cebotari  SRL ,, Oclanda – Agro”

locul II–  Vladimir Ivanov   SRL ,, Soragrovis”

locul III – Mihai Eftodii, GŢ ,,Mihai Eftodii”

  1. Cel mai bun antreprenor din sfera consrucţiilor:

locul I – Victor Svetenco, SRL ,, Polimer”

locul II – Sergiu Dobrovolschi, SRL ,,Alfaprim&Com”

 locul III– Angela Prisacaru , SRL ,,Ascensiune”

  1. Cel mai bun antreprenor în sfera prestări servicii hoteliere:

 Mihai Sochirca , SRL ,, Sergiu”

. Cel mai bun antreprenor în sfera prestări servicii turism:

     Alexandr Umaneţ,  SRL ,, Valentina-Tur”

 Cel mai bun antreprenor in sfera publicaţii periodice:

locul I –  Elena Cobăsneanu, SRL ,, Observatorul de Nord”

locul II – Natalia Vrancian, SRL ,,Ziarul Nostru”

  1. Cel mai bun antreprenor în sfera prestări servicii în alimentaţia publică microîntreprinderi:

locul I – Boris Tomac, SRL ,,Tomac-Inpex”

locul II – Eugenia Slivinschi, SRL Restaurantul ,,La Cetatea Veche”

locul III – Inga Spoială, SRL ,,Odilin”

  1. Cel mai bun antreprenor în sfera comerţului – întreprinderi mari:

locul I – Constantin Andriuţa   CP ,,CVA-Virocagro”

 Cel mai bun antreprenor în sfera comerţului – întreprinderi mici:

locul I – Oleg Horevschii, SRL ,,Foreitor”

locul II – Valentina  Muntean  SRL ,, Arol”

– Cel mai bun antreprenor în sfera comerţului – microîntreprinderi:

locul I  – Valeriu  Achinca  SRL ,, Marconi”

locul II  – Oxana Tregub   ÎI ,,O.Tregub”

locul III – Alexandru Volcovinschi SRL ,, Ghineia”

  1. Cel mai bun antreprenor – femee:

Alla Pilipeţchi – SRL ,,Debut-Sor”

  1. Pentru integrare activă în societate:

Efim Agachi  –  SRL ,,Armir”

  1. Cel mai bun antreprenor inovator:

Segiu Ursachi  – SRL ”John Pix”

10.Cel mai tînăr antreprenor sfera servicii de electricitate şi transport:

Lilia Budei – SRL ,, Electnord-Trans”

Cel mai tînăr antreprenor în sfera servicii de spălătorie:

Vladimir Sîrbu – SRL ,, Carpet”

Cel mai tînăr antreprenor în sectorul agrar:

Olga Marciuc – GŢ ,, Agro-Tur-Olga”

11.Cel mai bun meşter popular:

    Boţoroga  Valentina –  gobelen, broderie

    Manea Lidia  –  împletitul din fibre vegetale

    Lungu Simion – confecţionarea costumelor naţionale

    Lozan Ion  – cioplitul În piatră

    Topor Nicolaie – lucrări în ghips, lemn, piatră.

Comentarii

Preluarea știrilor, reportajelor și interviurilor de pe site-ul Observatorul.md se face doar până la 300 caractere cu indicarea sursei (www.observatorul.md – link activ la știrea respectivă ).

About OdN
fondat la 3.11.1998, înregistrat la Camera Înregistrărilor de Stat, membru al Asociaţiei Presei Independente afiliate WAN (Organizaţiei Internaţionale a Ziarelor) din anul 1999, este primul ziar din câmpia Sorocii, care este inclus în Catalogul ÎS "Poşta Moldovei", apare în limba română

Lasă un răspuns

*