TOP 10 кандидатов на должность районных советников, выдвинутых по партийным спискам  

0

На местных всеобщих выборах от 20 октября, выдвинули своих кандидатов 10 политических формирований и три независимых кандидата – Оника Валентина, Сэу Виктор и Зеру Игорь. Ниже мы представляем первых 10 кандидатов на должность районных советников, выдвинутых по партийным спискам.

НАША ПАРТИЯ

  1. Deşan Serghei, 1982, Rublenița, Partidul Politic «Partidul Nostru», inginer cadastral
  2. Coşman, Serghei, 1985, Soroca, neafiliat politic, jurist
  3. Damaschin Mihai, 1996, Soroca, Partidul Politic «Partidul Nostru», specialist în siguranţa produselor alimentare
  4. Stepanyants Maria, 1985, Soroca, Partidul Politic «Partidul Nostru», istorie și geografie
  5. Ursu Eugenia, 1964, Soroca, Partidul Politic «Partidul Nostru», contabil
  6. Ursachi Andrei, 1992, Soroca, Partidul Politic «Partidul Nostru»
  7. Chihai Veaceslav, 1957, Rublenita, Partidul Politic «Partidul Nostru», tehnic mecanic
  8. Deşan Carolina, 1985, Soroca, Partidul Politic «Partidul Nostru», inginer cadastral
  9. Nastas Dinu, 1997, Soroca, Partidul Politic «Partidul Nostru», operator calculatoare
  10. Nastas Verginia, 1994, Soroca, Partidul Politic «Partidul Nostru», administrație publică

ИЗБИРАТЕЛЬНЫЙ БЛОК АКУМ

  1. Ungurean Serghei, 1958, Soroca, PAS, agronom
  2. Tănase Iurie, 1964, Soroca, PPDA, jurist
  3. Plitoc Arcadie, 1964, Soroca, PAS, inginer constructor
  4. Manea Ion, 1962, Rublenița, PPDA, zooinginer
  5. Luca Nichifor, 1952, Cureșnița, PAS, profesor
  6. Jamba Valentina, 1949, Soroca, neafiliat politic, matematician
  7. Vieru Stela, 1960, mun. Soroca, PAS, matematician, specialist IT
  8. Valuța Profir, 1955, Bădiceni, PPDA, jurist
  9. Matcovschii Victor, 1965, Soroca, PAS, profesor
  10. Talmazan Ludmila, 1981, Soroca, neafiliat politic, filolog, regizor

НАЦИОНАЛ ЛИБЕРАЛЬНАЯ ПАРТИЯ

  1. Onică Boris, 1957, Soroca, neafiliat politic, jurist
  2. Bordianu Ludmila, 1964, Soroca, PNL, medic
  3. Ciuhrii Liudmila, 1966, Soroca, neafiliat politic, jurist
  4. Tofanciuc Zinaida, 1955, Soroca, neafiliat politic, economist
  5. Botnari Victor, 1962, Redi-Cereșnovăț, PNL, istoric-pedagog
  6. Dorogan Veceslav, 1946, Sobari, PNL
  7. Istrati Nicolae, 1952, Soroca, PNL, pedagog
  8. Cojocari Mihail, 1954, Zastînca, inginer
  9. Crețu Valeriu, 1952, Soroca, PNL, economist
  10. Cazacu Gheorghe, 1946, Rublenița, PNL, profesor

НАРОДНАЯ РУМЫНСКАЯ ПАРТИЯ

  1. Marcoci Mihail, 1958, Soroca, PPR, inginer constructor
  2. Bejan Ana, 1948, Soroca, PPR, profesor
  3. Manea Ilie, 1958, Rublenița, F/A, zooinginer
  4. Gherghelijiu Olga, 1963, Soroca, PPR, profesor
  5. Cebotarean Boris, 1960, Alexandru cel Bun, F/A, jurist
  6. Jamba Victor, 1947, Soroca, F/A, inginer electrician
  7. Ursachi Iurie, 1957, Rublenița, F/A, constructor
  8. Marcoci Angela, 1971, Bulbocii Noi, F/A, bibliotecară
  9. Coțaga Galina, 1959, Egoreni, F/A, contabil
  10. Cararin Vasile, 1952, Soroca, F/A, jurist

НОВАЯ СИЛА

  1. Todirean Iurie, 1975, Soroca, jurist
  2. Voloceai Vasile, 1948, Soroca, medic
  3. Vrancean Liudmila, 1969, Baxani, profesor
  4. Romașcan Fiodor, 1969, Zastînca, jurist
  5. Oțel Serghei, Soroca, Academia de Poliție
  6. Ceban Elena, 1983, Vasilcău, pedagog
  7. Mazurchevici Evghenii, 1986, Soroca, administrație publică
  8. Răilean Ion, 1967, Bulboci, mecanic
  9. Gordic Nadejda, 2001, Soroca, student
  10. Tanas Diana, 1992, Soroca, profesor

ПАРТИЯ СОЦИАЛИСТОВ РЕСПУБЛИКИ МОЛДОВА

  1. Grabciuc Mihail, 1958, Soroca, PSRM, pedagog
  2. Derejovscaia Maria, 1959, Căinarii Vechi, PSRM
  3. Cebotari Pavel, 1959, Oclanda, PSRM, agronom
  4. Cebotarean Petru, 1955, Vasilcau, PSRM, pedagog
  5. Vitcovschi Ludmila, 1959, Soroca, PSRM, psiholog
  6. Rusnac Veaceslav, 1970, Soroca, neafiliat, jurist
  7. Ojog Mihail, 1985, Soroca, PSRM
  8. Rusnac Vladimir, 1958, Rublenița, PSRM, medic
  9. Grosu Oxana, 1976, Soroca, PSRM, lucrător muzical
  10. Oțel Olesea, 1984, Soroca, candidat PSRM, pedagog

ЛИБЕРАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧЕСКАЯ ПАРТИЯ МОЛДОВЫ

  1. Mîțu Mihai, 1965, Zastânca, PLDM, medic
  2. Ciuvaga Victor, 1971, Soroca, PLDM, profesor
  3. Frunză Tudor, 1951, Stoicani, PLDM, inginer
  4. Revenco Arcadie, 1966, Soroca, PLDM, medic veterinar
  5. Lesco Artur, 1973, Soroca, PLDM, manager
  6. Spoialo Nina, 1965, Soroca, PLDM, medic
  7. Andriuță Violeta, 1973, Soroca, PLDM, profesor
  8. Bădărău Mihail, 1955, Soroca, PLDM, inginer
  9. Slutu Serghei, 1975, Țepilova, PLDM, inginer
  10. Molodojan Mariana, 1987, Vădeni, PLDM, jurist

ДЕМОКРАТИЧЕСКАЯ ПАРТИЯ МОЛДОВЫ

  1. Muntean Ghenadie, 1969, Rubleniţa, PDM, inginer
  2. Nicuţa Vladimir, 1957, Soroca, PDM, inginer
  3. Moraru Lilia, 1971, Slobozia-Cremene, f/p, merceolog
  4. Guţu Victor, 1969, Soroca, PDM, inginer
  5. Leşan Silvia, 1976, Schineni, PDM, licenţiat în istorie
  6. Dragan Sergiu, 1970, Soroca, PDM, economist
  7. Mandric Victor, 1963, Căinarii Vechi, PDM, economist
  8. Coţaga Ion, 1959, Egoreni, PDM, agronom
  9. Todirean Rodica, 1975, Soroca, PDM, medic
  10. Cebotari Mihail, 1965, Racovăţ, f/p, inginer

ПАРТИЯ КОММУНИСТОВ РЕСПУБЛИКИ МОЛДОВА

  1. Bodnarenco Elena, 1965, Soroca, PCRM, economist, specialist în domeniul administrației publice
  2. Conisescu Victoria, 1997, Soroca, PCRM, bibliotecar
  3. Crudu Nadejda, 1955, Soroca, PCRM, contabil
  4. Donos Igor, 1969, Soroca, Visoca, PCRM, lucrător cultural
  5. Gorpin Alexei, 1966, Soroca, f|a, aviamecanic
  6. Gulinschi Alexandr, 1961, Soroca, PCRM, militar
  7. Kazmirciuk Ecaterina, 1968, Soroca, PCRM, educatoare
  8. Lesco Ala, 1962, Soroca, f|a, profesoară, specialist în turism, contabil
  9. Lesco Gheorghe, 1959, Soroca, PCRM, tehnician constructor, filolog
  10. Melnic Anatolie, 1960, Vadeni, PCRM, agronom, politolog

ПАРТИЯ  ШОР

  1. Melnic Maxim, 1984, Soroca, P.P. „Șor”, Business și Administrare
  2. Buimistru Ruslan, 1979, Slobozia Nouă, P.P. „Șor”, lăcătuș
  3. Graur Ivan, 1961, Soroca, P.P. „Șor”, inginer tehnic
  4. Chirlan Ina, 1978, Redi-Cereșnovăț, P.P. „Șor”, profesoară
  5. Carp Dmitri, 1988, Soroca, P.P. „Șor”, electromecanic
  6. Babii Victoria, 1971, Pârlița, P.P. „Șor”
  7. Ceban Anatolii, 1990, Țepilova, P.P. „Șor”
  8. Chiroșca Raisa, 1963, Rublenița, P.P. „Șor”, modelier constructor
  9. Vasilian Piotr, 1977, Căinarii Vechi, P.P. „Șor”
  10. Guzun Lilia, 1968, Lugovoe, P.P. „Șor”

Полные списки кандидатов можно прочитать на сайте observatorul.md, в рубриках  “Soroca alege!” или „Aleg informat”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.